Povidenta | M. Povilaičio odontologijos namai

Profesionali burnos higiena

Pofesionali burnos higiena (PBH) – procedūra, kurios metu pašalinamos apnašos, gerinama dantenų būklė, mažinamas dantų jautrumas, atgaivinama burnos ertmė, stabdomos tokios dantų ligos kaip gingivitas, kariesas, periodontitas, atsikratoma nemalonaus kvapo iš burnos.

Norint tinkamai rūpintis savo burnos ertmės higiena, deja, bet nepakanka tik du kartus per dieną išsivalyti dantis šepetėliu ir dantų pasta bei brukštelėti tarpdančius dantų siūlu. Šios burnos higienos priemonės negali 100 procentų pašalinti minkštųjų ir kietųjų apnašų (dantų akmenų), kurios kaupiasi Jūsų burnoje.

Profesionalią burnos higieną – priklausomai nuo burnos ertmės būklės, rekomenduojama atlikti bent 1-2 k. per metus. Jeigu pacientas serga gingvitu ar periodontitu, rūkoma, patartina higieną atlikti kas 3-4 mėn.

„Povidenta“ odontologijos klinikoje šią procedūrą kruopščiai bei švelniai atlieka patyrusi burnos higienistė. Taip pat svarbu, jog mūsų klinikoje ne tik atliekamas apnašų bei akmenų šalinimas, bet ir apmokoma bei konsultuojama dėl individualios burnos higienos, rekomenduojamos individualios higienos priemonės bei išmokoma jomis teisingai naudotis.

Ženklai, išduodantys, kad reikalinga profesionali burnos higiena

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais, tikėtina, jog reikalinga burnos higienisto konsultacija bei pagalba:


  • Dantenos tapo jautrios, skausmingos, paburkusios, pakito jų spalva.
  • Dantenos kraujuoja valgant, valantis dantis.
  • Iš burnos sklinda nemalonus kvapas.
  • Pastebite ant dantų esantį apnašą ar akmenis, kurių nenuvalo įprastos dantų priežiūros priemonės.
  • Dantų paviršius praradęs blizgumą bei lygumą.
  • Dantys atrodo patamsėję, atsirado dėmių.

Profesionali burnos higiena: reikalinga prieš įvairias odontologines procedūras


Taip pat PBH yra reikalinga prieš įvairias odontologines procedūras – ruošiantis atlikti estetinį plombavimą, implantacijas, dantų balinimą, chirurgines, protezavimo bei kitas odontologines procedūras, nešiojant breketus.

PBH – vienas geriausių sprendimų, norint greitai pasiekti pastebimų pokyčių ir išvengti tolesnių komplikacijų. Jau po vienos procedūros dantys gali atgauti savo natūralią spalvą, blizgumą ir lygumą.

Profesionali burnos higienos eiga

1

Apžiūra

Vizito metu įvertinama paciento burnoje esanti audinių būklė, išklausomi nusiskundimai ir pageidavimai.
2

Nejautra

Gali būti suleidžiama nejautra, jeigu pacientui jautru ar skausminga.
3

Procedūra

Suveikus nejautrai, ultragarsiniu skaleriu bei kiuretėmis (specialiais rankiniais periodontologiniais instrumentais) yra pašalinamos ant dantų susikaupusios apnašos bei akmenys. Pasitelkus specialią AIR FLOW technologiją (stipri oro, vandens ir medicininės sodos perlų srovė) greitai nuvalomas apnašas bei pigmentinės dėmės net sunkiai prieinamose vietose.
4

Poliravimas

Po apnašų pašalinimo atliekamas visų dantų poliravimas specialia abrazyvo turinčia pasta, šepetėliais bei guminiais diskeliais. Po šių procedūrų dantys tampa puse tono baltesni, jų paviršius tampa švelnus bei lygus, atsparesnis tolimesniam apnašų bei akmenų kaupimuisi.
5

Individualus burnos higienos apmokymas

Pacientas konsultuojamas dėl tolimesnės kasdieninės burnos higienos, individualiai rekomenduojamos priemonės – dantų ir tarpdančių šepetėliai, higieniniai siūlai, dantų pastos, skalavimo skysčiai ir pan.

Rekomendacijos po profesionalios burnos higienos

Nepakanka reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą bei burnos higienistą tam, kad dantų ir burnos būklė būtų gera. Labai svarbi individuali burnos higiena kiekvieną dieną su tinkamomis priemonėmis.

Neužtenka dantis valytis tinkamu dantų šepetėliu bei pasta du kartus dienoje. Taip pat reikalinga kruopščiai valyti ir liežuvį. Nepamiršti reguliariai kas 2-3 mėnesius keisti seną dantų šepetėlį, arba prasirgus infekcinėmis ligomis, po atliktos profesionalios burnos higienos. Po kruopštaus dantų valymo nepamirškite naudoti dantų siūlą bei tarpdančių šepetėlius, arba irigatorių, skalauti burnos skalavimo skysčiais be alkoholio.

Norint, kad dantys ilgai būtų sveiki ir gražūs, patariama vartoti mažiau cukraus, vengti žalingų įpročių.

Individualias rekomendacijas visada išgirsite iš mūsų burnos higienistės arba gydytojų odontologų, drąsiai klauskite – mes mielai pasidalinsime savo žiniomis bei patirtimi!

Registruokitės konsultacijai
Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena: atsakymai į rūpimus klausimus

  • Kiek kainuoja profesionali burnos higiena?

    Kaina gali skirtis, priklausomai nuo dantų būklės. Jeigu įmanoma vieno vizito metu atlikti pilną PBH, kaina yra 50 eur. Jeigu procedūros eigoje dantenos stipriai kraujuoja, gali prireikti dar vieno ar dviejų vizitų papildomai (pirmasis vizitas 40 eur, už tolesnį vizitą – 30-40 eur).


    Užtikriname, kad klinikoje galime pasiūlyti patrauklias, prieinamas paslaugų kainas ir įvairius atsiskaitymo sprendimus.

  • Kiek trunka procedūra?

    Įprastai procedūra trunka apie 30-60 min. Priklausomai nuo burnos ertmės būklės gali prireikti ne vieno, o kelių vizitų, kad procedūra būtų pilnai užbaigta.

  • Ar profesionali burnos higiena atliekama vaikams?

    Žinoma, nepriklausomai nuo amžiaus, jeigu gydytojas apžiūros metu mato, jog procedūra yra reikalinga, ją atliekame ir vaikams. Pati procedūra gali užtrukti kiek trumpiau, negu suaugusiajam.

  • Ar procedūrai reikalingas pasiruošimas?

    Procedūrai nereikia ruoštis iš anksto, tačiau pacientas turėtų būti fiziškai sveikas, nesirgti dantų, dantenų ligomis, nebūti aktyvių lūpų pūslelinės židinių.


    Procedūros metu gali būti naudojama nejautra, todėl iš anksto informuokite gydytoją, jeigu vartojate receptinius vaistus ir/ar yra pasireiškusi alergija anestetikams.

  • Ar procedūra yra skausminga?

    Atliekant profesionalią burnos higieną, esant didesniam dantenų jautrumui, pritaikome nuskausminimą, todėl pacientas nejaučia nemalonių pojūčių, diskomforto.

  • Kaip jausiuosi po profesionalios burnos higienos?

    Tai saugi procedūra, po kurios galėsite tęsti įprastus darbus ir veiklą. Tiesa, valgyti rekomenduojama tik po poros valandų, kai išnyks nejautros poveikis (veido, lūpų tirpimas). Po procedūros, dantų paviršius yra imlesnis pigmentams, todėl tris valandas po procedūros nevartokite dažančių maisto produktų, gėrimų (kavos, raudono vyno, kakavos, šokolado, burokėlių, vyšnių ir pan.), nerūkykite.

  • Po atliktos profesionalios burnos higienos padidėjo dantenų jautrumas. Ar tai normalu?

    Taip, po procedūros galite jausti nemalonius pojūčius, tokius kaip – dantenų jautrumas, kraujavimas, paburkimas. Įprastai šie pojūčiai sumažėja po kelių dienų, o burnos ertmei pilnai atsistačius – po dviejų savaičių pojūčiai turėtų išnykti visai. Jeigu ir po kelių savaičių nemalonūs pojūčiai tęsiasi, kreipkitės į mūsų specialistus dėl apžiūros.

Registruokitės konsultacijai

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis

Pasidalinti

Share by: