Povidenta | M. Povilaičio odontologijos namai

Dantų šaknų kanalų gydymas

Endodontija – odontologijos sritis, kuri apima dantų šaknų kanalų gydymą. Tai aktualu, jeigu dėl ligos, traumos ar kitų priežasčių pavojingi mikroorganizmai ir bakterijos patenka į šaknų kanalus. Tokiu atveju endodontinis gydymas yra būtina procedūra, kurios dėka išsaugomas danties gyvybingumas, kaimyninių dantų ir visos burnos ertmės sveikata.


„Povidenta“ odontologijos klinikoje atliekamas kokybiškas dantų šaknų kanalų gydymas. Jūsų laukia patyrusių gydytojų pagalba ir išliekantys rezultatai už draugišką kainą.

Ženklai, išduodantys dantų kanalų uždegimą

Pagrindiniai simptomai, kurie įspėja, kad gali būti reikalingas endodontinis gydymas, yra šie:


  • Jaučiamas stiprus (dilgčiojantis, pulsuojantis, bukas, duriantis ir kitoks) danties skausmas;
  • Atsirado dantenų patinimas aplink dantį;
  • Pasireiškė danties spalvos pokyčiai;
  • Jaučiamas vieno danties jautrumas šalčiui ir karščiui;
  • Prie pažeisto danties iškyla nedidelis pūlinukas (fistulė).


Svarbu pastebėti, kad kartais ilgą laiką simptomai nėra jaučiami ir pasireiškia tik tada, kai uždegimas išplinta. Todėl geriausias būdas apsisaugoti nuo šaknies kanalų uždegimo ir jo komplikacijų – tinkama dantų priežiūra ir reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą.

Kodėl reikalingas kanalų gydymas?

Į kanalą patekus mikroorganizmams, jie ima išskirti pavojingus toksinus, kurie paveikia danties nervą ir minkštąjį danties audinį – pulpą. Šaknų kanaluose prasidėję uždegiminiai procesai kelia stiprų skausmą, diskomfortą.

Registruokitės konsultacijai
Protezų gamyba

Pagrindinės šaknų kanalo uždegimo priežastys yra šios:

Laiku neatliktas arba nekokybiškai atliktas dantų ėduonies (karieso) gydymas. Uždelsus gydymą, kariesas pasiekia giliuosius danties audinius ir šaknies kanalus.

Laiku nepakeistos plombos ilgainiui prarado sandarumą ir į danties audinius prasiskverbė mikroorganizmai, bakterijos.

Dantys nuolat traumuojami ir pažeidžiami dėl griežimo dantimis (bruksizmo), stipraus nevalingo sukandimo.

Dėl patirtos traumos (pvz., danties lūžio ar skilimo) sutrikdoma limfos ir kraujo apytaka aplink dantį.

Negydomi uždegiminiai procesai šaknų kanaluose gali sukelti dar pavojingesnes komplikacijas ir baigtis danties praradimu. Todėl susidūrus su pirmaisiais uždegimo simptomais būtina nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą, kuris įvertins danties būklę ir paskirs efektyvų gydymą.

Dantų šaknų kanalų gydymo eiga

1

Apžiūra

Vizito metu įvertinama paciento dantų būklė, esant būtinybei gali būti atliekama dentalinė rentgeno nuotrauka, kuri leidžia įvertinti giliųjų danties audinių, šaknų kanalų situaciją. Pagal gautus duomenis paskiriamas gydymas, su pacientu aptariama jo eiga.
2

Nejautra

Gali būti suleidžiama nejautra, jeigu pacientas jaučia skausmą. Svarbu pažymėti, jog tikrai ne visų procedūrų metu pacientui yra būtini nuskausminamieji.
3

Gydymas

Atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas – pašalinami infekuoti, uždegimo apimti audiniai. Kruopščiai išvalomi pažeisti kanalai. Jie preparuojami, dezinfekuojami ir užpildomi specialiai kanalams skirta plombine medžiaga (gutaperča).
4

Restauracijos

Atlikus kanalų gydymą, dažnai parandama nemažai danties masės. Prarasti audiniai gali būti atkuriami plombuojant, tačiau jeigu dėl gydymo neliko daug natūralaus audinio, reikalingas protezavimas: užklotas arba danties vainikėlis.

Kanalų pergydymas

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šaknų kanalų uždegimas gali atsinaujinti net po atlikto endodontinio gydymo. Tokiu atveju reikalingas skubus kanalų pergydymas. Šaknų kanalai pakartotinai išvalomi, preparuojami, pašalinamas senas užpildas ir iš naujo atliekama gydymo procedūra.



Profesionalų atliekamas endodontinis pergydymas yra sėkmingas, tačiau galutinis rezultatas priklauso nuo tokių veiksnių, kaip dantį supančio kaulo būklė. Taip pat – ar pirminio gydymo metu nebuvo komplikacijų (instrumento lūžio, perforacijos).

Registruokitės konsultacijai
Kanalų pergydymas

Kanalų gydymas: atsakymai į rūpimus klausimus

  • Kas yra pulpa?

    Tai minkštasis danties audinys, esantis giliau po emaliu. Pulpoje išsiraizgę nervai, kraujagyslės, limfagyslės. Šis audinys atlieka danties aprūpinimo maistinėmis medžiagomis funkciją, todėl pulpą ypač svarbu apsaugoti nuo infekcijos, uždegimo ir kitų pažeidimų.

  • Ar kanalų gydymui reikia pasiruošti iš anksto?

    Procedūra nereikalauja išankstinio pasiruošimo, tačiau informuokite gydytoją, jeigu vartojate receptinius vaistus ir/ar yra pasireiškusi alergija anestetikams.

  • Ar kanalų gydymas bus skausmingas?

    Procedūros metu, esant būtinybei, suleidžiame vietinę nejautrą, todėl pacientas nejaučia skausmo ir diskomforto.

  • Kiek trunka endodontinis gydymas?

    Priklausomai nuo atvejo sudėtingumo, kanalų skaičiaus, procedūra gali trukti nuo 15 min. iki 1 val. Tikrai prireiks ne vieno vizito, kol dantų šaknų kanalų gydymas bus baigtas. Vidutiniškai gali reikėti nuo 1 iki 3 vizitų.

  • Kodėl po kanalų gydymo reikalingas danties plombavimas ar protezavimas?

    Šios procedūros būtinos, siekiant užtikrinti maksimalų sandarumą, apsaugoti dantį nuo pakartotinio bakterijų patekimo į šaknų kanalų sistemą, užtikrinti danties tvirtumą, gerą kramtymo funkciją, sumažinti danties bei šaknies skilimo riziką. 

  • Kaip jausiuosi po gydymo?

    Atlikus gydymą dažniausiai pacientai jaučiasi puikiai ir gali grįžti prie įprastos veiklos. Valgyti galima po 1-2 val., išnykus nejautros sukeltam veido tirpimui ir sukietėjus laikinai plombai. Nors dažniausiai pacientai nejaučia skausmo ar kitų nemalonių pojūčių, gali pasireikšti nedidelis maudimas ar jautrumas procedūros vietoje. Esant bet kokiems nemaloniems pojūčiams, visada rekomenduojame skambinti ir drąsiai klausti, kas pacientą neramina.

Registruokitės konsultacijai

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis

Pasidalinti

Share by: